Wesele z okrągłymi stołami - Sierpc

Email
Opis

Jakie stoły ustawić na sali weselnej? Klasyczne prostokątne czy może stylowe okrągłe? Pytanie z pozoru wydaje się banalne, ale w rzeczywistości odpowiedź na nie wcale nie jest taka oczywista. Oto kilka sugestii, które ułatwią Wam podjęcie słusznej decyzji.

 

Prostokątne czy okrągłe stoły? Tę decyzję warto podjąć już na początku planowania przyjęcia, dzięki czemu łatwiej będzie dobrać odpowiednią salę.

 

Kiedy warto zdecydować się na okrągłe stoły?

 

Okrągłe stoły prezentują się niezwykle stylowo i elegancko, dlatego będą świetnym rozwiązaniem podczas nowoczesnych przyjęć. Jeśli jednak planujemy tradycyjne wesele w stylu ludowym, zdecydowanie lepszym dopełnieniem będą stoły prostokątne.

 

Ile osób mieści się przy okrągłym stole weselnym?

 

Przy standardowym okrągłym stole weselnym może zasiąść ok. 8, 10 lub 12 osób. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w dużych lokalach weselnych lub przy niedużej liczbie zaproszonych gości. Pamiętajmy, że okrągłe stoły potrzebują sporej przestrzeni. Muszą być ustawione w taki sposób, by goście mogli swobodnie opuścić swoje miejsce siedzące i bez żadnych przeszkód poruszać się po sali. Przykładem idealnego lokalu, w którym swobodnie można ustawić okrągły stół, jest Dom Bankietowy Ambrozja.

 

Zalety okrągłego stołu

 

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, okrągłe stoły mają również swoje praktyczne zastosowanie. Przede wszystkim pozwalają gościom widzieć się nawzajem i dyskutować w szerokim gronie bez żadnych przeszkód, co często bywa utrudnieniem w przypadku prostokątnych stołów. Planując rozkład miejsc względem gości, warto jednak zadbać o to, by przy jednym stole usadzić osoby, które dobrze się znają i będą mieć wspólne tematy do rozmów. Niestety nieodpowiednie rozmieszczenie uczestników zabawy może prowadzić do niezadowolenia, a nawet konfliktów.