Komunia - Sierpc

Email
Opis

I Komunia Święta to przede wszystkim uroczystość religijna, wymagająca odpowiedniej oprawy, a jednocześnie przygotowania duchowego. Jest to jednak radosne wydarzenie, które warto uczcić w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół.

 

Komunia święta jest bardzo ważnym sakramentem, do którego rodzice powinni odpowiednio przygotować dziecko. Niestety najczęściej ich rola na tym się nie kończy. Zwykle spada na nich również obowiązek zorganizowania przyjęcia, podczas którego w gronie najbliższych będzie można uczcić to niezwykłe wydarzenie.

 

W domu czy w lokalu?

 

Przed tym dylematem staje chyba każda rodzina przygotowująca dziecko do I Komunii Świętej. I jak się okazuje, współcześnie coraz więcej osób decyduje się na organizację przyjęcia komunijnego w restauracji lub specjalnie przystosowanym do tego lokalu, takim jak Dom Bankietowy Ambrozja.

 

Zalety przyjęcia w lokalu

 

Organizacja rodzinnego spotkania w lokalu to przede wszystkim oszczędność czasu. Zadaniem rodziców jest tylko wybranie odpowiedniego obiektu (oczywiście odpowiednio wcześniej, bowiem niektóre lokale trzeba rezerwować nawet z rocznym wyprzedzeniem!), ustalenie menu oraz udekorowanie sali (to zadanie bardzo często również można zlecić specjalistom). To niezwykle wygodne, gdy po uroczystościach kościelnych, wspólnie można udać się do przytulnej restauracji, gdzie już czekają na nas suto zastawione stoły.

 

W trakcie przyjęcia organizowanego w lokalu rodzice nie muszą obsługiwać gości, zajmie się tym profesjonalni kelnerzy. Całą uwagę będą mogli więc skupić całkowicie na dziecku, które powinno być tego dnia najważniejsze! A po przyjęciu nie będą martwić się o sprzątanie mieszkania!

 

Menu komunijne

 

Organizując przyjęcie w lokalu zapewniającym również obsługę cateringową, możemy samodzielnie wybrać i zlecić przygotowanie pysznych potraw, przekąsek i deserów serwowanych podczas przyjęcia. Podstawą menu komunijnego jest tradycyjny obiad, który spożywa się po przybyciu z kościoła.